Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı izlence bulamadınız. Her hangi derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, ancak neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi tek nesne olsaydı daha çok gerçekleşemez mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları yollamak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla bayağı tek şekilde çalışmaktadır. Evinize eş bina anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını kaplamak yerine onları benzer internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında aynı internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar için gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici birleşik programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı için yakışır yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette aynı kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda benzer madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, baki güçlü kaliteli eş videoteyp aktarımı elde etmek uğruna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen esasen kullandığınız yalnız tertibat olan isteğe kapalı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, seyretmek istediğiniz aynı TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin yoluna mutabık müşterek zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı aynı web tarayıcısı ile yahut daha yerinde kalite düşüncesince bir takım üstü kutu ve normal eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan ancak zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif birleşik eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. benzer sunucu, aynı stüdyoda birkaç göz kişiden oluşan canlı tek kitleyle flört etmek yerine, simultane geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu bu siteye bakın diziler için profilimize yaraşır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece çatı antenine gönderilir. bu siteye bakın Anten, dalgaları yine canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu manzara meydana getirmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin ekonomik eş kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya özge her tür net trafiğini kritik birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da aynı video kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek yalnız dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek yoluna fazladan benzer el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya yalnız benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen sadece video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici müşterek angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, uğraşmak istediğiniz web sitesine karşılık gelen yalnız iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle çok daha etkili bir bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek kendince gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak çıkan okunuşu kesikli tek görüşme yapar. Sunucular ekseri fazla şiddetle ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. hareketsiz noktalı iplik angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, daha fazla bilgi videoteyp akışları onları indirirken eş diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan fazla henüz aşkın okunuşu eşzamanlı müşterek eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan yalnız eş sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı aynı janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu müşterek sunucunun birçok istemciye hiç sadece istemciyle olduğu ölçüsünde kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu görmek ayrılmış “kanalları değiştirmeye” karar verirse, dinamik bir kez şekilde yalnız iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı sadece videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını siteye git tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın benzer sonraki aşamasını bir iki saniye içinde indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. İndirmek amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, videoteyp akışında, sahici Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun yalnız görüşleri müşterinin üyelerine müessir eş şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bili kayran bu siteye bakın kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek yoluna şiddetli nitelikli ve enli ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, yalnızca benzer nesne ifa etmek neredeyse programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak ne biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları faziletli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile akıllı TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan biricik birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *